Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Przegląd Szekspirowski  >  2013  >  Zaproszenie na XV Przegląd Dzieł Szekspira
Zaproszenie na XV Ogólnopolski Przegląd Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim

banner_szekspir

Zapraszam na XV edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim, który odbędzie się w dniach 4 - 9 marca 2013 r.
W tym czasie zaprezentowana zostanie w naszej Szkole wystawa ukazującą życie i twórczość Williama Szekspira (1564 – 1616) na tle epoki, w której panowała królowa Elżbieta I. Ponadto wyeksponowane będą najciekawsze plakaty, stworzone przez uczestników poprzednich edycji Przeglądu. Odbywające się seanse filmowe to okazja do obejrzenia słynnych ekranizacji dramatów Williama Szekspira.

W dniu 7 marca reprezentanci naszej Szkoły wezmą udział w uroczystej gali z okazji jubileuszu XV Przeglądu Szekspirowskiego, a w sobotę 9 marca w Domu Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a, od godziny 11.00 będzie można oklaskiwać uczestników tegorocznej edycji, występujących w scenach z dramatów, sonetów i poematów jednego z największych dramatopisarzy i poetów wszech czasów. Naszą Szkołę w tym roku reprezentować będzie w dwóch odsłonach trójka uczniów kl. I LO. Pod koniec dnia osoby zainteresowane wezmą udział w konkursie dla publiczności na temat życia i twórczości Williama Szekspira oraz historii Przeglądu. Dla zwycięzcy tradycyjnie nagroda – niespodzianka. 
Na koniec festiwalu jury ogłosi nazwiska najlepszych aktorów i interpretatorów tekstów Mistrza ze Stratfordu, wśród których znajdą się zdobywcy najważniejszej nagrody, czyli Grand Prix. Dwóch zdobywców tej nagrody poleci w czasie wakacji na tydzień do Anglii i na scenach najsłynniejszych szekspirowskich teatrów Royal Shakespeare Company w Stratfordzie i The Globe w Londynie obejrzy sztuki autora ‘Romea i Julii’.

Zapraszam także do obejrzenia na naszej stronie krótkiego filmu o Przeglądzie i śledzenia aktualnych informacji o tegorocznym Jubileuszu na portalu Facebook.

                                                                                                     Jerzy Wrzos
                                                                                Dyrektor Szkoły Języków Obcych SOBIESKI