Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Pomagamy potrzebującym  >  Pomagamy chorym dzieciom
Ach, co to był za bal...

28 stycznia 2012 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się kolejna edycja zabawy karnawałowej dla dzieci niepełnosprawnych, w tym obciążonych genetycznie podopiecznych prof. dr hab. Janusza Kockiego - Kierownika Samodzielnej Pracowni Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Nasza młodzież ze Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego już po raz czwarty aktywnie włączyła się do zbiórki darów przeprowadzonej w styczniu br. na terenie szkoły i czynnego wolontariatu przy pakowaniu paczek karnawałowych oraz podczas zabawy integracyjnej zorganizowanej dla chorych dzieci.  Duża grupa uczniów uczestniczyła również w organizacji barków sałatkowo-ciasteczkowych, z których dochód przeznaczono na zakup artykułów spożywczych do paczek.

W tegorocznej edycji zbiórki zorganizowanej na terenie naszej szkoły zebrano ponad 100 zabawek, między innymi: 80 pluszaków, 2 lalki, 2 samochody, 1 helikopter, 6 gier, 5 książek, klocki, kredki, kalkulatory, 3 torby oraz... 3 kartony (ok. 25 kg) różnych słodkości. Za uzbieraną do puszek rekordową sumę 836 złotych zakupione zostały czekolady (35 szt.) oraz delicje, pomarańcze i soki owocowe do 200 karnawałowych paczek.

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
DLA
WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW i WOLONTARIUSZY

NASZYCH UCZNIÓW i  ICH RODZICÓW

ZA WSPARCIE IV EDYCJI NASZEJ AKCJI

Z wyrazami uznania dla wszystkich zaangażowanych:

Izabela Harasymiak -Krzyżanowska

Ewa Baj

 Zdjęcia dzięki uprzejmości prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.