Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Pomagamy potrzebującym  >  Dom Pomocy Społecznej w Matczynie
Warto ...
Po raz kolejny, nasza szkoła wyciąga pomocną dłoń w stronę Domu Opieki Społecznej w Matczynie. Pieniądze, słodycze i zabawki już zebrane, zbliża się finał akcji - pakowanie prezentów i zabawa na której zostaną one wręczone.
Uczniów chętnych do udziału w balu jest wielu, jednak ich liczba może, a wręcz powinna się zwiększać. Czasem z uczestnictwa w tego rodzaju imprezie rezygnuje się pod pretekstem „straty” wolnego czasu w weekend - zapewniam, że jest tak tylko do momentu pierwszej wizyty np. w Matczynie. To aż niewiarygodne, jak wiele radości i szczęścia możemy dać drugiemu człowiekowi w prosty sposób. Wystarczy tylko poświęcić tej akcji kilka godzin, które zazwyczaj spędzamy oglądając telewizję, czy grając na komputerze. Być może na początku ciężko jest zrezygnować z tych pospolitych rozrywek, jednak warto, choćby dla przekonania się o tym, jak pomoc ludziom w potrzebie może być satysfakcjonująca.
Na własnym przykładzie mogę zaręczyć, że branie udział w akcjach charytatywnych na terenie szkoły, czy też poza nią (np. wyjścia do Fikolandu z dziećmi z domu dziecka), to doświadczenie niezwykłe. To jedno z najcenniejszych doświadczeń, jakie będę wspominał z lat szkolnych - zobaczyć choć jedną parę roześmianych oczu, patrzących w moją stronę.
Mimo, że w tym roku z wielu powodów, nie mogę zbyt aktywnie uczestniczyć w akcji, to wrzuciłem trochę słodyczy do wielkiego worka który stoi w portierni. I Was - czytelnicy, uczniowie zachęcam do tego samego - jeśli nie możecie pojechać do Matczyna, wrzućcie coś do wielkiego kosza prezentów – będzie to Wasz symboliczny gest pomocy.

Jędrzej Demianiuk IA