Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Ciekawy Człowiek w Sobieskim  >  Spotkanie z panią dr M. Sitarczyk na temat „Komu i dlaczego zagraża..."
Spotkanie z panią dr M. Sitarczyk na temat „Komu i dlaczego zagraża IAD (Internet Addiction Disorder – Zespół Uzależnienia od Internetu) ?

16 stycznia gościem Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego była dr Małgorzata Sitarczyk z Zakładu Psychologii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczniowie mieli okazję

porozmawiać ze specjalistą na temat: „Komu i dlaczego zagraża IAD (Internet Addiction Disorder – Zespół Uzależnienia od Internetu)?”.

alt

Pani dr Sitarczyk jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych, m. in. monografii „Media – przyjaciel czy wróg dziecka?” oraz artykułów naukowych „Rzeczywistość obrazu czy obraz rzeczywistości czyli o wpływach medialnych na psychikę dziecka”, „Interakcja dziecko-telewizja w ocenie dzieci, rodziców i nauczycieli”, „Netoholizm a kompetencje językowe licealistów”, „Dzieciństwo przed telewizorem. Konfrontacja poglądów rodziców i nauczycielek przedszkoli”.

Uczniowie poznali fazy rozwoju kontaktów z Internetem, skutki uzależnienia, a także po czym poznać, że jest się uzależnionym. Mieli również okazję sprawdzić, na ile im samym zagraża IAD. Temat przeprowadzonych zajęć zainteresował młodzież.

Rozgorzała dyskusja dotycząca tego, jak radzić sobie z tym rodzajem uzależnienia i jak pomóc osobom, które same już sobie nie radzą. Zaproponowany przez Panią dr Sitarczyk temat wymaga kontynuacji. Już planujemy kolejne spotkanie!

Zapraszamy do galerii