Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Oferta edukacyjna  >  Fenomenalne lekcje biologii  >  Sposób na piękny uśmiech
Sposób na piękny uśmiech :-)

17 lutego 2011r. w klasach trzecich naszego gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne z zakresu stomatologii zachowawczej. Zajęcia „Sposób na piękny uśmiech" miały charakter warsztatów teoretyczno -praktycznych, które poprowadziła absolwentka naszego liceum pani Eliza Ganczarska, dzisiaj studentka V roku Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Celem zajęć było propagowanie profilaktyki stomatologicznej i edukacja w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz wybarwiania złogów płytki nazębnej z użyciem tabletek Red Cote (z erytrozyną) stosowanych powszechnie w poradniach stomatologicznych w celu wskazania miejsc niepoprawnie szczotkowanych przez pacjenta. Tabletki Red Cote wybarwią na czerwono niewidoczne osady i złogi, tzw. płytkę bakteryjną, gromadzącą się na powierzchni zębów, dziąseł, wypełnień - odpowiedzialną za powstawanie ognisk próchnicy i chorób przyzębia (paradontozy)...

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z warsztatów!