Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Sfera ucznia  >  Młodzieżowa Rada Miasta  >  Rok szkolny 2010/2011  >  3. sesja 2010/2011
MRM - raport z sesji 21.12.2010
Dnia 21 grudnia 2010 roku zwołana została czwarta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin V kadencji. Obrady rozpoczęły się o godz. 10.00 w sali obrad Rady Miasta Lublin im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski, Plac Władysława Łokietka 1.
Po otwarciu sesji zostały przedstawione informacje bieżące. Następnie wystąpiła Pani Lidia Baran-Ćwirta, Miejski Rzecznik Konsumentów. Po jej przemówieniu Rzecznik Praw Ucznia działający przy Młodzieżowej Radzie Miasta zdał sprawozdanie ze swojej działalności.
Później miało miejsce wystąpienie Pana Mariana Staniego, Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, po czym doszło do zatwierdzenia planu pracy i sprawozdania z działalności między sesjami Komisji ds. Ekologii i Środowiska Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.
Przedstawiony został projekt uchwały w sprawie wydłużenia czasu funkcjonowania komunikacji nocnej. Sprawa jest w toku, więc nie jestem w stanie udzielić na ten temat więcej szczegółowych informacji, ponieważ wszystko może ulec jeszcze zmianie.
Następnie przedstawiono sprawozdanie z działalności między sesjami komisji tematycznych Młodzieżowej Rady Miasta oraz zgłaszanie przez nich projektów uchwał. Przy MRM funkcjonują następujące komisje tematyczne:
- Komisja ds. Kultury
- Komisja ds. Sportu i Turystyki
- Komisja ds. Promocji i Mediów
- Komisja ds. Projektów i Finansowania
- Komisja ds. Pomocy Społecznej
- Komisja ds. Współpracy Zewnętrznej
- Komisja ds. Szkolnictwa i Promocji Oświaty
- Komisja ds. Ekologii i Środowiska
W skład komisji wchodzi od 5 do 11 radnych zainteresowanych problematyką danej komisji. Ja jestem Zastępcą Przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Zewnętrznej. Nasza komisja zajmuje się koordynacją współpracy z młodzieżowymi radami na terenie Polski i z zagranicy oraz organizacją spotkań z podmiotami zewnętrznymi.
Później została przedstawiona wstępna koncepcja wyjazdu do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Kolejnym punktem było szczegółowe omówienie wymiany Lubelskiej Młodzieżowej Rady Miasta z Młodzieżową Radą Miasta Warszawa. Jestem również zaangażowana  w to wydarzenie, więc spodziewajcie się informacji o tym już niebawem. Po przedyskutowaniu wolnych wniosków i oświadczeń zamknięto obrady.

Kiedy wybieraliście mnie na Waszą przedstawicielkę, w kampanii wyborczej wspomniałam, że nie chcę działać sama. To nie były „słowa rzucone na wiatr”. Nie ze wszystkimi Wami mam okazję często widywać się w szkole i poza nią, jednak ponieważ chcę działać dla naszego wspólnego dobra i wysłuchać każdego z Was, w naszej szkole od 5.01.2011 roku na portierni stoi skrzynka zatytułowana „Młodzieżowa Rada Miasta Lublin”, do której możecie wrzucać kartki z sugestiami tematów, które chcecie, aby zostały omówione na Radzie. Przygotowana została specjalnie dla tych, którzy nie mają ze mną bezpośredniego kontaktu, a chcą, abym daną kwestię poruszyła na obradach. Proszę o podpisywanie się na kartkach, ponieważ to ułatwi mi współpracę z daną osobą, a także o poważne traktowanie tego pomysłu. W razie potrzeby udostępniam także swój adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Obiecuję brać pod uwagę Wasze wszelkie propozycje.                    

Anna Galińska