• przedszkole metka.fw
    podstawowka metka.fw
    gimnazjum metka.fw
sfera metka.fw

Nasi uczniowie co roku odnoszą szereg znaczących sukcesów. Wymieniamy tu tylko niektóre, wszystkie się nie zmieściły :-)   

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli rekordowe 23 tytuły laureata i 8 tytułów finalisty.

Laureaci:

Konkurs ortograficzny: Zofia Polaczek

Konkurs przedmiotowy z matematyki: Jakub Marcowski, Julia Niezgoda

Konkurs przedmiotowy z chemii: Aleksandra Wierzbik

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego: Małgorzata Homenda, Julia Dyś

Konkurs przedmiotowy z historii: Maksym Jęczeń

Konkurs przedmiotowy z fizyki: Jakub Marcowski

Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego: Janusz Sikorski, Paweł Szerafin, Paulina Krawczyk, Kinga Pacocha, Michał Szajwaj, Aleksandra Wierzbik

Konkurs przedmiotowy z języka polskiego: Marta Wojtowicz, Adrianna Porębska, Paweł Szerafin, Natalia Winnicka, Maja Zdunek

Konkurs przedmiotowy z geografii: Jakub Wermiński, Julia Niezgoda, Aleksandra Kułak, Paweł Szerafin


Finaliści:

Konkurs przedmiotowy z matematyki: Jakub Buczek, Jakub Wermiński

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego: Szymon Kuna, Adrianna Porębska, Marta Wojtowicz, Monika Gonciarz

Konkurs przedmiotowy z fizyki: Jakub Buczek

Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego: Adrianna Porębska

 

 2015/2016:
  • Maria Chmielewska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Bilogicznego;
  • Paulina Krawczyk - laureatka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego;
  • Jakub Stachyra - laureat Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego;
  • Michał Witkowski - laureatk Kuratoryjnego Konkursu z Języka Hiszpańskiego;
  • Maria Chmielewska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
  • Magdalena Bojarska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
  • Jakub Marcowski - laureat Kuratoryjnego Konkursu Fizycznego;
  • Jakub Marcowski - laureat Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego;
  • Adrianna Porębska - finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego;
  • Aleksandra Wierzbik - finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego;
  • Maria Chmielewska - finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego;
  • Aleksandra Kułak - finalistka Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
  • Jakub Buczek - finalista Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego;

2014/2015 r.

  • Róża Bury - laureatka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego;
  • Aleksandra Kubik - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
  • Vitalis Czyżewski-Jacquemet - laureat Kuratoryjnego Konkursu z Języka Francuskiego;
  • Katarzyna Herman - laureatka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego.
 
2013/2014 r.
 
  • Hanna Danielak - laureatka Olimpiady z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
  • Artur Siudem - laureat Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego
  • Dorota Mocarska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego
  • Vitalis Czyżewski-Jacquemet - laureat Kuratoryjnego Konkursu z Języka Francuskiego
  • Piotr Kamiński - Grand Prix na 5. Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Poznaniu i pierwsza nagroda w kategorii film fabularny w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich „Klaps” w Bydgoszczy
  • Róża Bury - wyróżnienie w VIII Międzyszkolnym Dwujęzycznym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum nr 7 w Lublinie
  • Ewa Wojtowicz - I miejsce w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Hiszpańskiej
  • Ewa Wojtowicz - I miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Jesienne nutki 2013" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
  • Aleksandra Kubik, Kajetan Cegłowski, Magdalena Bojarska, Mateusz Redestowicz - finaliści V Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Wędrujemy po mapie świata" w XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie
  • IV miejsce Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego (team I) oraz 

    V miejsce Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego (team II) w  

    Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla gimnazjów, organizowanym przez Międzynarodowe Szkoły Paderewskiego
  • Piotr Krzak - III miejsce w Gimnazjadzie miasta Lublina w indywidualnym tenisie stołowym
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego - I miejsce w turnieju Lubelskiej Szkolnej Ligi Sportowej w piłce nożnej dla gimnazjów. Gimnazjum nasze reprezentowali: Michał Majewski (król strzelców: 17 bramek!), Mateusz Drozd, Jakub Koper, Maciej Mikuła, Aleksander Orlik, Jakub Kamiński, Mateusz Adamczuk, Aleksander Janicki, Adrian Mazurek, Jan Erazmus, Jakub Adamczuk, Kamil Kędzierski
  • I runda Szkolnych Mistrzostw Woj. Lubelskiego w Biegu na Orientację: I miejsce - Róża Bury, II miejsce - Wiktoria Binięda, IV miejsce - Zuzanna Zarosińska, VIII miejsce - Anna Siczek
 
2012/2013 r.
  • Mateusz Homenda III GC - laureat Kuratoryjnego Konkursu Fizycznego, laureat Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego, finalista Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
  • Dawid Bury III GB - laureat Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego;
  • Siudem Artur II GB - laureat Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego;
  • Clemens Ibrom III GB - laureat Kuratoryjnego Konkursu Jęz. Angielskiego;
  • Jakub Kamiński I GA - II miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorskim pod nazwą "X Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką";
  • Aleksandra Kubik I GB - wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur";
  • Róża Bury I GB - nagroda w konkursie plastycznym "Wspólnie mówimy NIE Przemocy - Zielone Łagodzi Obyczaje";
  • Lena Wodecka I GB - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Wspólnie mówimy NIE Przemocy - Zielone Łagodzi Obyczaje";
  • Bartłomiej Pastuszak I GC - IV miejsce drużynowe w konkursie "POZROBOT JUNIOR 2013";
  • Klaudia Pietrzak I GC - II miejsce w konkursie plastycznym "Książka wszystko potrafi";
  • Wiktoria Binięda II GA - III miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację;
  • Hanna Danielak II GA - IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym;
  • Karolina Cichoń, Magda Orzędała IIGB - VI miejsce w konkursie "Lublin - moje miasto";
  • Maciej Mikuła II GB - wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur";
  • Weronika Wlaszczyk II GB - III miejsce w konkursie piosenki hiszpańskiej;
  • Julia Ossowska-Jeleniewska III GC - laureatka I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym;
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w ogólnej klasyfikacji Szkolnych Mistrzostw Woj. Lubelskiego w Biegu na Orientację zajęło III miejsce;
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego zajęło II miejsce w turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie,
2011/2012 r.
  • Michał Orlik III GB - finalista Kuratoryjnego Konkursu Historycznego; wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie "Wędrujemy po mapie";
  • Michał Makuch, Michał Orlik III GB - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Lublin - moje miasto";
  • Dawid Bury II GB - finalista Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego;
  • Joanna Filipczak III GC - laureatka Konkursu o Poleskim Parku Narodowym;
  • Karolina Podgórska II GC - laureatka Konkursu o Poleskim Parku Narodowym;
  • Julia Ossowska-Jeleniewska II GC - finalistka Konkursu o Poleskim Parku Narodowym;
  • Kajetan Cegłowski I GB - I miejsce w szkolnym konkursie historycznym "W kręgu cywilizacji śródziemnomorskiej";
  • Artur Siudem I GB - II miejsce w szkolnym konkursie historycznym "W kręgu cywilizacji śródziemnomorskiej";
  • Maciej Mikuła I GB - III miejsce w szkolnym konkursie historycznym "W kręgu cywilizacji śródziemnomorskiej";
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w ogólnej klasyfikacji szkolnych mistrzostw woj. lubelskiego w Biegu na Orientację zajęło III miejsce.
 
2010/2011 r.
  • Tomasz Kalinowski - laureat konkursów kuratoryjnych z biologii, chemii i matematyki;
  • Taracha Miłosz -laureat konkursów kuratoryjnych z geografii i języka angielskiego;
  • Iga Dudzik - laureatka konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego;
  • Justyna Redestowicz - laureatka konkursu kuratoryjnego z geografii;
  • Machajek Piotr -laureat konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego;
  • Weronika Pucek - finalistka kuratoryjnego konkursu z języka hiszpańskiego;
    II miejsce w konkursie języka hiszpańskiego zorganizowanym przez Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego;
  • Piotr Klukow - II miejsce w konkursie szkolnym "Jesteście potomkami Cycerona i Cezara";
  • Dawid Bury, Andrzej Matuszewski - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie historycznym klas I gimnazjum;
  • Karolina Podgórska - finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym;
  • Mateusz Homenda - I miejsce w konkursie szkolnym "Jesteście potomkami Cycerona i Cezara";
  • Jakub Kęcik - II miejsce w konkursie szkolnym "Jesteście potomkami Cycerona i Cezara";
  • Michał Orlik - III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Ukraina - Terra Cognita" organizowanym przez Gimnazjum nr 9 w Lublinie;
  • Michał Orlik, Michał Makuch - II miejsce w konkursie "Lublin - moje miasto";
  • Michał Orlik - finalista konkursu IPN-u "W kalejdoskopie pamięci - Polska i Polacy w latach 1939-1989" temat: "Autorytet w czasach trudnych";
  • Maciej Jóźwik - I miejsce w szkolnym konkursie chemicznym "O solach wiem wszystko";
  • Justyna Redestowicz - laureatka konkursu międzyszkolnego "Wędrujemy po mapie świata" zorganizowanym przez Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie;
  • Maciej Homenda - laureat szkolnego konkursu na najlepszego historyka klas gimnazjalnych;
  • Kinga Kuśmierczuk, Galińska Anna, Weronika Pucek, Katarzyna Serafinowicz, Magdziarz Olga - II miejsce drużynowo w X edycji konkursu międzyszkolnego "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie";
  • Iga Dudzik, Dominika Romejko, Milena Jaworska, Tomasz Kalinowski, Piotr Machajek - IV miejsce drużynowo w X edycji konkursu międzyszkolnego "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie";
  • Katarzyna Gerkowicz - III miejsce w szkolnych mistrzostwach województwa lubelskiego w "Biegu na Orientację";
  • Tomasz Kalinowski - IV miejsce w konkursie z zakresu anatomii i fizjologii człowieka z elementami medycyny praktycznej organizowanym przez koło naukowe Akademii Medycznej;
  • Klaudia Cioroch, Agnieszka Siejka, Katarzyna Serafinowicz, Anita Śliwińska - udział w konkursie piosenki hiszpańskiej;
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w ogólnej klasyfikacji konkursu "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" zajęło III miejsce.

 

2009/2010 r.

  • Michał Orlik, Bartłomiej Dudek - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie historycznym "Starożytność";
  • Mikołaj Zadura - II miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie historycznym "Starożytność";
  • Ewa, Borowińska, Piotr Mozer - III miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie historycznym "Starożytność";
  • Maciej Jóźwik - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie matematycznym dla klas I gimnazjum;
  • Tomasz Krysa - II miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie matematycznym dla klas I gimnazjum;
  • Piotr Borowski - III miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie matematycznym dla klas I gimnazjum;
  • Justyna Redestowicz - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie geograficznym "Poznajemy kontynenty";
  • Wiktor Markiewicz - II miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie geograficznym "Poznajemy kontynenty";
  • Weronika Pucek - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy o chorobach genetycznych;
  • Michał Orlik - II miejsce w "Szkolnych Mistrzostwach Województwa w Biegach na Orientację";
  • Justyna Redestowicz, Michał Makuch - wyróżnienie w konkursie "Lublin - moje miasto";
  • Miłosz Taracha - laureat Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie;
  • Justyna Redestowicz - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym organizowanym przez Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie;
  • Anna Galińska, Olga Magdziarz - IV miejsce drużynowo w IX edycji konkursu "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie";
  • Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w "Szkolnych Mistrzostwach Województwa w Biegach na Orientację" zajęło drużynowo II miejsce.

 

2008/2009 r.

  • Maria Gągała - laureatka etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z biologii;
    IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym;
  • Hanna Koszel - finalistka etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki;
  • Kamil Janas - finalista etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki;
  • Tomasz Kalinowski - finalista etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z biologii;
  • Iga Dudzik - III miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Gimnazjum im. S. Batorego;
  • Klaudia Cioroch, Katarzyna Serafinowicz, Agnieszka Siejka, Anita Śliwińska - wyróżnienia w konkursie piosenki hiszpańskiej zorganizowanym przez XIX Liceum Ogólnokształcące i Ambasadę Hiszpańską;
  • Katarzyna Gerkowicz, Maciej Homenda - III miejsce w klasyfikacji generalnej w III Szkolnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację;
  • nasze gimnazjum zajęło II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych w III Szkolnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację;
  • Milena Jaworska i Zuzanna Paszko - I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie fotograficznym "Fauna w obiektywie uczniów Sobieskiego"
  • Michał Cybulski, Klaudia Cioroch, Tomasz Kalinowski - wyróżnienie w wewnątrzszkolnym konkursie fotograficznym "Fauna w obiektywie uczniów Sobieskiego"
  • Alicja Bochenek i Justyna Redestowicz - uczestnictwo w konkursie Lublin - moje miasto.

 

2007/2008 r.

  • Laureaci Przedmiotowych Konkursów Gimnazjalnych:
  • Joanna Kitta - język angielski, język niemiecki;
  • Michał Rudziński - język angielski;
  • Magdalena Szponar - biologia;
  • Magda Adamczyk - język angielski;
  • Richard Kager - język niemiecki;
  • Katarzyna Stradomska - język niemiecki.
  • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym - Ewa Magdziarz III GA
  • I i II miejsce zespołowo w konkursie międzyszkolnym "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" zajęły drużyny w składzie: Magda Adamczyk, Michał Homenda, Magdalena Kucaba, Katarzyna Stradomska, Zofia Serafinowicz (I miejsce) oraz Agata Nogalska, Ida Osuchowska, Magdalena Krukowska, Karolina Walicka i Katarzyna Redestowicz (2 miejsce). 
  • Gimnazjum Sobieskiego zdobyło II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Województwa Szkół w Biegu na Orientację
  • II miejsce, w swojej kategorii wiekowej, w Mistrzostwach Województwa Szkół w Biegu na Orientację zdobył Michał Nowosadzki III GB
  • Laureatkami szkolnego konkursu chemicznego "O solach wiem wszystko" zostały: Zofia Serafinowicz II GB i Maria Gągała II GB
  • Laureatami szkolnego konkursu geograficznego "Poznaj kontynenty" zostali: Filip Janicki II GB, Michał Homenda II GB, Marcin Pietrak II GA, Maria Gągała II GB
  • I miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym "Flora w obiektywie uczniów Sobieskiego" zdobyła Zuzanna Paszko II GB
  • uczniowie nagrodzeni w wewnątrzszkolnym konkursie szopek bożonarodzeniowych: Kasia Redestowicz I GB, Karolina Walicka I GB, Małgosia Bochyńska I GB, Ida Osuchowska I GB, Agata Nogalska I GB, Paweł Wielgus I GB i Angelika Wojtyła I GA;
  • Teatr Małych Form "S" występował poza szkołą ze spektaklem "Jeszcze czas":
    • w wojewódzkim konkursie "Scena Młodych" organizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie za umiejętne wykorzystanie poezji na scenie, walory wykonawcze i muzyczne;
    • w Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Szkolnych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty i MDK w Lublinie;
    • w pierwszej edycji festiwalu literackiego "Miasto Poezji" organizowanego przez władze miejskie i Teatr NN. Nasz teatr by jedynym reprezentantem szkół lubelskich występującym w tej ważnej miejskiej imprezie.

 

2006/2007 r.

  • I miejsce w IV edycji międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "And THE WINNER is..." organizowanego przez Gimnazjum nr 18 w Lublinie: Monika Adamczyk, Maria Gągała
  • III wojewódzki etap Konkursu Kuratoryjnego Biologicznego: Anna Panasiuk (laureatka)
  • III wojewódzki etap Konkursu Kuratoryjnego Języka Angielskiego: Anna Panasiuk, Joanna Kitta, Beata Polkowska, Magdalena Adamczyk (laureatki)
  • III wojewódzki etap Konkursu Kuratoryjnego Języka Niemieckiego: Anna Panasiuk, Joanna Kitta (laureatki)
  • III wojewódzki etap Konkursu Kuratoryjnego Geograficznego: Paweł Nogalski (finalista)
  • III wojewódzki etap Konkursu Kuratoryjnego Matematycznego: Michał Rudziński (finalista)
  • II miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanego przez Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie: Beata Polkowska
  • III miejsce w w/w konkursie: Magdalena Adamczyk

 

2005 /2006 r.

  • Laureatka Konkursu Kuratoryjnego Geograficznego: Katarzyna Moritz
  • Laureatka Konkursu Kuratoryjnego Biologicznego: Natalia Pisula
  • Laureatka Konkursu Kuratoryjnego Języka Angielskiego: Anna Panasiuk
  • Laureatka Konkursu Kuratoryjnego Języka Niemieckiego: Anna Panasiuk
  • III miejsce zespołowe w Ósmym Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespear'a w Języku Angielskim: Aleksandra Czernikiewicz, Dagmara Koguc, Katarzyna Moritz, Natalia Pisula oraz Cezary Geca
  • Małe Zwierciadło (II miejsce) w III Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadło" Zamoy 2006: Aleksandra Czernikiewicz, Dagmara Koguc, Katarzyna Moritz, Natalia Pisula, Maciej Związko i Mateusz Naborczyk

 

2004/2005 r.

  • Laureaci Konkursu Kuratoryjnego Języka Angielskiego: Natalia Pelcer, Klaudia Basak, Paweł Serej, Magdalena Homenda
  • Laureat Konkursu Kuratoryjnego Języka Niemieckiego: Aleksander Hendigery
  • Laureaci Konkursu Kuratoryjnego Geograficznego: Tomasz Lulek, Hubert Rachwalski von Rejchwald
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Języków Obcych dla gimnazjalistów z języka angielskiego, organizowanym przez Gimnazjum Pallotynów - Natalia Pelcer
  • Wyróżnienie w w/w konkursie - Katarzyna Wolska
  • Finaliści konkursu "Lublin - moje miasto" - Tomasz Lulek, Hubert Rachwalski von Rejchwald
  • Dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie "Ekoplaneta" - Katarzyna Wolska
  • Zajęcie II miejsca w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców zorganizowanym z okazji 75-lecia Liceum Plastycznego w Lublinie
  • Dyplom uznania dla Piotra Daniłosia i Macieja Sereja za udział w konkursie "My Lublinianie", edycja I: "Prezydenci Lublina"
  • Dyplom za udział w konkursie plastycznym "W trosce o młodzież - przeciw narkotykom" - Izabela Badurek, Małgorzata Adamiak
  • I miejsce zespołowe w Konkursie dla Gimnazjalistów pt. "Miasta partnerskie Lublina" w j.angielskim, organizator - Gimnazjum nr 11
  • I miejsce w konkursie plastycznym "Moje ulubione motywy", I miejsce w konkursie plastycznym na plakat "W trosce o młodzież - przeciw narkotykom" - Katarzyna Bochyńska
  • Udział w II etapie Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanym przez II L.O. im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Katarzyna Bochyńska, Magdalena Homenda
  • III miejsce w IV Międzyszkolnym Dwujęzycznym Konkurskie Recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum nr 7 - Katarzyna Moritz
  • III miejsce z j.niemieckiego w III Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych dla Gimnazjalistów, organizowanym przez Pallotyńskie Gimnazjum im. S.Batorego - Zuzanna Boruch
  • Wyróżnienie w VIII Jesiennym Konkursie Recytatorskim (organizator: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie) - Maciej Związko 

 

2003/2004 r.

  • Laureaci Konkursu Kuratoryjnego Języka Angielskiego: Natalia Pelcer, Wojciech Włodarczyk, Jowita Pawlak, Paweł Mierzwa, Klaudia Basak, Radosław Gęca, Kamila Rachwalska von Rejchwald
  • Laureat Konkursu Kuratoryjnego Jezyka Niemieckiego: Paweł Chmielewski.

 

2003 r.

  • maj - egzamin gimnazjalny: Lubelskie Społeczne Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego uzyskało drugie miejsce w Lublinie i województwie ze średnią z egzaminu gimnazjalnego: 78,02 punktów. W tym część matematyczno - przyrodnicza: 38,02-najwyższa z tej części w Lublinie i województwie;
  • Kamila Rachwalska, Jowita Pawlak z kl. II g c - II miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Lublin-moje miasto”;
  • Sławomir Czuba - finalista Konkursu Języka Angielskiego;
  • Marcin Marczak- finalista Konkursu Języka Niemieckiego;
  • Maciej Kitta – laureat Konkursu Języka Angielskiego;
  • Marcin Marczak – laureat Konkursu Języka Angielskiego;
  • Cezary Gęca – III miejsce indywidualnie za udaną próbę zmierzenia się z ambitnym repertuarem i interpretacją roli Antoniusza na podstawie dramatu „Julius Caesar” by William Shakespeare w V Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim;
  • marzec - II miejsce dla Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Jesteśmy spadkobiercami starożytnych Greków i Rzymian”;
  • marzec - III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt zorganizowanym dla sympatyków szkół artystycznych;

 

2002 r.

  • maj - egzamin gimnazjalny:
    Lubelskie Społeczne Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego uzyskało najwyższą średnią z egzaminu w Lublinie i województwie: 77 punktów;
  • Nagroda dla Moniki Dubiel w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wielkanoc 2002” organizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty;
  • Monika Dubiel – laureatka XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „...świat moich marzeń”;
  • Marcin Marczak- finalista Konkursu Języka Polskiego;
  • Sławomir Czuba – laureat Konkursu Geograficznego;
  • III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;
  • II miejsce w halowej piłce nożnej dziewcząt w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;
  • III miejsce w piłce koszykowej chłopców w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;
  • III miejsce w halowej piłce nożnej chłopców w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;


2000 r.

  • I miejsce w piłce koszykowej chłopców w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;
  • IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Gimnazjadzie Sportowej zorganizowanej przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych;