W dniu 2 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 5c zakończyli cykl zajęć związanych z lektura "W pustyni i w puszczy".

Na tę ostatnią lekcję przygotowali prezentacje, pracując metodą WebQuest. W ciągu dwóch tygodni samodzielnie wyszukiwali, gromadzili i porządkowali informacje na temat kontynentu afrykańskiego, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez nauczycielkę języka polskiego. Pracowali w czterech grupach i stworzyli prezentacje na temat historii i geografii Afryki, fauny i flory oraz kultury ludów afrykańskich.

1ab 14ab 9ab

Wszyscy z uwagą zapoznali się z ciekawymi informacjami i obejrzeli piękne zdjęcia. Duże zaintereswanie wzbudziły wiadomości na temat szkolnictwa i życia dzieci w Afryce, zwłaszcza że były poparte komentarzami i zdjęciami wykonanymi przez Nadię podczas jej tegorocznego wyjazdu do Kenii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej ciekawej lekcji.