Uczniowie klasy VA i VD wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, która stanowiła podsumowanie spotkań z mitologią grecką. Pracownia polonistyczna 301 na kilka godzin zamieniła się w pałac Zeusa na Olimpie. Wśród znakomitych gości znaleźli się sławni bogowie, piękne boginie i mężni bohaterowie Hellady. Nie zabrakło też zwykłych śmiertelników – zaszczytu ucztowania z bogami dostąpiła również wychowawczyni klasy VA pani Alicja Porzak. Stoły uginały się od wyśmienitych potraw, wśród których obok nektaru i ambrozji wielkim powodzeniem cieszyły się przysmaki przygotowane przez rodziców naszych mitologicznych bohaterów. Boginka młodości Hebe (w tej roli gościnnie wystąpiła uczennica klasy IIIB - Emilka) usługiwała bogom podczas olimpijskiej biesiady.

Każdy z uczestników zajęć przygotował ciekawą opowieść związaną z odgrywaną przez siebie postacią, przedstawił jej atrybuty, a także miał możliwość zadania biesiadnikom wielu nurtujących pytań.

Ta intelektualna uczta stała się okazją do utrwalenia wiadomości z zakresu mitologii greckiej. Wyniki przeprowadzonego na zakończenie cyklu lekcji turnieju mitologicznego dowodzą niezwykłej skuteczności takiej formy utrwalania wiedzy.

Galeria zdjęć.