Czy wiecie, że większość ludzi ma 206 kości? – niestety wraz z wiekiem ubywa ich wskutek zrastania się niektórych elementów szkieletu.

Czy zdawaliście sobie sprawę, że łączna długość naczyń krwionośnych dorosłej osoby wynosi około 100 tysięcy kilometrów?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak długie są ludzkie jelita? Lub też gdzie znajduje się najmniejsza, licząca około 2 mm kość w ciele człowieka?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznawali uczniowie klasy VIA na pierwszym z cyklu ośmiu warsztatów Uniwersytetu Dziecięcego Unikids

„Nauka jest cool”.

WF

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.