17 kwietnia 2018 r. klasy 2 wybrały się do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, aby wziąć udział w lekcjach muzealnych.

Podczas zajęć „Od łuczywa do żarówki” uczniowie poznali trudy codziennego życia naszych przodków. Zapoznali się z dawnymi sposobami rozpalania ognia i oświetlania wnętrz mieszkalnych. Mieli okazję zwiedzenia chałup muzealnego Roztocza oraz dworu ziemiańskiego z Żyrzyna.
W czasie lekcji „Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej” drugoklasiści przypomnieli, utrwalili oraz poszerzyli wiadomości o ginących zawodach. Zajęcia odbywały się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni, chałupie z Urzędowa i w olejarni z Bogucina.
Podczas krótkiego spaceru próbowali się zaprzyjaźnić z mieszkającymi w Muzeum zwierzętami.
Wizyta w Skansenie zakończyła się kupnem pamiątek.
To był pouczająco oraz miło spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych ciekawych zajęć.