„Pan dentysta leczy zęby,
wciąż cukierki jedzą.

Kiedy nagle ząb zaboli,
na fotelu siadasz.
I po chwili mocną plombę
w zębie już posiadasz.

Szczotka, pasta to są zębów
wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby,
nie tylko w niedzielę.”

9 kwietnia dzieci z klasy 2a odważnie stanęły przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest wizyta u … dentysty. Mimo lekkiego niepokoju wszyscy dzielnie ubrali się i pomaszerowali do kliniki implantologii i stomatologii PRIMA-DENT przy ul. Ułanów.
Na miejscu okazało się, że będzie to bardzo nietypowa wizyta. Dzięki rodzicom Maćka dzieci miały okazję poznać pracę stomatologa „od kuchni”, przyjrzeć się z bliska urządzeniom znajdującym się w gabinecie dentystycznym, utrwalić i poszerzyć posiadane wiadomości dotyczące higieny jamy ustnej. Było dużo śmiechu, zabawy, no i oczywiście nauki. Były także upominki. Każdy został obdarowany pastą do zębów oraz szczoteczką. Teraz na pewno wszyscy będą już pamiętać o właściwym dbaniu o swoją jamę ustną.
Rodzicom Maćka, pani Magdalenie oraz panu Michałowi, serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

B. G.

Zapraszamy do naszej Galerii.