Uczennice klasy 7a biorą udział w warsztatach Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej im. Beaty Nowak, organizowanych przez III LO im. Unii Lubelskiej oraz Fundację Rozwoju Oświaty Lubelskiej. W tym roku szkolnym po raz pierwszy zaproszono do udziału w zajęciach uczniów klas 7 lubelskich szkół podstawowych.

Akademia jest doskonałym miejscem do sprawdzenia się w świecie mediów, okazją do rozwijania umiejętności i pasji dziennikarskich oraz poznania niezwykłych ludzi. Podczas cyklu warsztatów uczestnicy mogą przeżyć ciekawą przygodę z dziennikarstwem, której efektem będzie stworzenie międzyszkolnej gazety.

9 kwietnia 2018 r. Milena i Michalina z 7a wzięły udział w zajęciach "Sztuka wywiadu telewizyjnego. Montaż obrazu", prowadzonych przez Józefa Szopińskiego, dziennikarza i prezentera Polskiego Radia Lublin, TVP 3 Lublin oraz TVP INFO. Poznały podstawowe cechy dobrego wywiadu oraz uczestniczyły w próbie nagrania wywiadu.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z warsztatów.