• przedszkole metka.fw

„Chrup warzywa dla urody
Kto je wcina – ten jest zdrowy
Wybór wielki, warzyw pełno
Więc wybierzesz coś na pewno.”

Zainspirowani omawianymi ostatnio tematami uczniowie klasy 2a postanowili zrobić sałatki. Niełatwo było wybrać przepisy, ale… udało się! We wtorek, 20 marca, uzbrojeni w potrzebne wiktuały oraz przyrządy kuchenne z zapałem i werwą przystąpili do wykonania zadania. Podczas pracy rozeszły się cudowne zapachy, które powodowały, że „ślinka leciała do ust”.
Owocowe oraz warzywne sałatki, które powstały, były kolorowe i przepyszne. Niemożliwe było wybranie najsmaczniejszej z nich, ponieważ wszystkie smakowały wybornie - zarówno sałatki greckie, jak i jarzynowa czy też owocowa. Pojawiła się także surówka z kiszonej kapusty. Mamy nadzieję, że zachęcona tak wspaniałymi zapachami i smakami wiosna szybko pojawi się u nas w pełnej krasie.

B. G.

Obejrzyj zdjęcia z tych smakowitych zajęć w naszej Galerii.