Każdego roku setna lekcja języka polskiego w klasie VIB jest bardzo nietypowa, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przy tej okazji zawsze łączymy naukę z zabawą. Tak było i tym razem...

Do uroczystych obchodów przygotowaliśmy się perfekcyjnie. Pola Piotrkowska, Julka Bury i Asia Madej zaprezentowały wyreżyserowane przez siebie i nagrane wcześniej filmy. Osoby chętne opowiadały o swoich pasjach lub czworonożnych pupilach, wzbogacając wypowiedź multimedialnymi prezentacjami. Następnie nadeszła pora na różnorodne gry dydaktyczne związane z językiem polskim. Opracowane przez siebie quizy polonistyczne poprowadzili Gabryś Lech i Mateusz Smyk. Na zakończenie integrowaliśmy zespół klasowy, grając w gry planszowe i towarzyskie.

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy - po dwóch godzinach setna lekcja dobiegła końca, jednak w naszej pamięci na pewno pozostanie na długo.

Nina Warda VIB