Wiemy, że dbałość o poprawną polszczyznę jest bardzo ważna, dlatego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach 1-3 obchodziliśmy przez dwa dni.

21 lutego 2018 roku w każdej klasie od zerówek po trzecioklasistów odbył się konkurs umiejętności językowych, w którym uczniowie doskonalili umiejętności i poznawali ciekawostki językowe, a przede wszystkim wykonywali liczne zadania.
W czwartek 22 lutego odbyły się finały! Dzieci tłumaczyły język staropolski na współczesny, układały rymowanki, dobierały synonimy, układały anagramy i ćwiczyły intonację.

Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Urszula Łukasik. Rywalizację uczniów obserwowało i oceniało jury - pani Majka Chaciołka i pani Iwona Powęzka.

Pani dyrektor Jadwiga Czerkas wręczyła nagrody dla zwycięzców przedstawicielom klas 1a, 2b i 3c.

Fotoreportaż z finałowych zmagań można obejrzeć w naszej Galerii.