Lekcja języka polskiego w klasach IVB i IVC przybrała formę… wieczoru z baśniami. Uczniowie przyszli na zajęcia zaopatrzeni w poduszki, koce i miękkie pufy, a przede wszystkim – we wspaniałe opowieści. Mieli okazję posłuchać kolegów, którzy „na dobranoc”, przy blasku lampki nocnej opowiadali najpiękniejsze baśnie wywodzące się z różnych kręgów kulturowych. Usłyszeli baśniowe opowieści z Japonii, Rosji, Afryki oraz wielu krajów europejskich. Uczniowie koncentrowali się nie tylko na fantastycznych wydarzeniach, ale też eksponowali zawarte w baśniach wartości moralne – dobro, piękno, szlachetność, wrażliwość na los ludzi i zwierząt.

Taka nietypowa lekcja sprawiła wszystkim wiele przyjemności. Mamy nadzieję, że jej klimat uczniowie będą chcieli odtworzyć w domach, czytając wieczorami z rodzicami i rodzeństwem…

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.