• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

24 listopada 2017 r. na zakończenie Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się grywalizacja LUBLIN – DOBRE MIEJSCE DO ŻYCIA dla klas 6b i 7a opracowana przez szkolną liderkę edukacji globalnej Majkę Chaciołkę i nauczycielkę przyrody Beatę Malec.

Fabuła grywalizacji opierała się na fikcyjnej sytuacji, w której władze Lublina oddały na jeden dzień w ręce młodzieży możliwość decydowania o tym, co się dzieje w mieście. Uczniowie znaleźli się w tej grupie odpowiedzialnych młodych ludzi. Mieli tak zorganizować życie w mieście, aby było tam dobrze i wygodnie żyć wszystkim mieszkańcom. Hasłem przewodnim grywalizacji był trzeci z Celów Zrównoważonego Rozwoju – DOBRE ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA.

Uczniowie wykonywali zadania na siedmiu stanowiskach: ŻYWNOŚĆ, WODA, ZIELEŃ W MIEŚCIE, EDUKACJA, ZDROWIE, ENERGIA i TURYSTYKA. Za poprawne wykonanie zadań otrzymywali punkty-diamenty, a za kreatywne podejście – odznaki.
Zadania polegały m.in. na zaproponowaniu sposobów oszczędzania żywności, ułożeniu jadłospisu dla nastolatka, ułożeniu regulaminu korzystania z terenów zielonych w mieście, przeanalizowaniu fińskiego sytemu edukacji i zaproponowaniu zmian w naszym szkolnictwie. Formy zadań były różnorodne i angażujące odbiorców. Najwięcej emocji i śmiechu wyzwalało łowienie rybek przy stanowisku WODA.

Jako eksperci i oceniający na wszystkich stanowiskach wspomagały nas uczennice klasy 3GA Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego.
Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody-niespodzianki z rąk pani dyrektor Doroty Tomkowicz.

Podczas ewaluacji uczniowie z entuzjazmem wypowiadali się o zakończonej grywalizacji. Wskazywali na nowe wiadomości, które zdobyli oraz na rozwijane umiejętności: pracy w grupie, samodzielności i odpowiedzialności za własną pracę. Zwracali też uwagę na związek zadań z codziennym życiem.

Za pomoc w przygotowaniu zajęć dziękujemy pani Kasi Koch-Ostrowskiej, pani Uli Łukasik i niezawodnemu panu Rysiowi.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z przebiegu grywalizacji.

Z życia szkoły