Uczniowie klasy 7a przygotowują się do tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej. Dominującym motywem w tym roku w naszej szkole są dwa z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ: "Dobre zdrowie i jakość życia" oraz "Dobra jakość edukacji".

czr

Najpierw siódmoklasiści obejrzeli zapis wykładu nigeryjskiej pisarki Chimamandy Adichie, która opowiadała, jak stereotypy prowadzą do nieporozumień. Następnie uczestniczyli w rozmowie o stereotypach na temat różnych narodów i kultur oraz o tym, jak mówić o większości świata.

11 listopada 2017 r. uczestniczyli w godzinie wychowawczej "Co wiemy o naszym jedzeniu?". Poznawali różne sposoby odżywiania się i różne podejścia do żywności. Sprawdzili, z jakich krajów pochodzą kupowane przez nich produkty.

13 listopada 2017 r. wzięli udział w zajęciach "W globalnej sieci". Odkrywali zależności społeczne, ekonomiczne, polityczne, kulturalne i środowiskowe, jakie łączą ludzi na całym świecie. Rozmawiali o tym, że od naszych działań i codziennych decyzji – konsumenckich i obywatelskich – zleży dobrobyt, pokój, przestrzeganie praw człowieka oraz stan środowiska naturalnego. W drugiej części zajęć wykonali plakaty propagujące odpowiedzialne zachowania konsumenckie.

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z tych zajęć.