W dniach 26-28 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projektach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki, przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez lubelskie uczelnie i placówki naukowe. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu, którego hasło brzmi "Nauka – między tradycją a współczesnością", był Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W XIV Lubelski Festiwal Nauki 2017 zaangażowane został wszystkie uczelnie, a także liczne środowiska naukowe i kulturalne Lublina oraz Lubelszczyzny. W przygotowywanych działaniach organizatorzy Festiwalu nawiązali do dwóch ważnych wydarzeń historycznych: 700–lecia nadania Lublinowi praw miejskich oraz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Te wydarzenia jubileuszowe stanowiły okazję, aby poprzez projekty festiwalowe propagować wiedzę – z jednej strony o bogatej historii „naukowego” Lublina, z drugiej zaś o współczesnym, bardzo innowacyjnym obliczu tego miasta.

Uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach:

Klasy 4b i 6b - Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach –warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zostaly przygotowane przez słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego przy ul. Jaczewskiego 5. Warsztaty byly bardzo ciekawe, uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację, przypomnieli sobe zasady powiadamiania slużb ratunkowych, poznali urządzenie do defibrylacji serca AED, ktore znajduje sie rownież w naszej szkole.
Klasa 6c - Zaraz, zaraz... czyli kiedy? –  szóstoklasiści uczyli się, jak racjonalnie planować dzień, aby mieć czas na naukę i zabawę.
Klasa 4a - English Word Games
Klasa 6a - Stare Książki
Klasa 5c - Niesamowity świat grzybów, nie tylko tych, które zbieramy w lesie

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z niektórych zajęć.