Tydzień przed Wielkanocą, dokładnie 10 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty z języka niemieckiego o tematyce świątecznej, które przygotowali uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum dla swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. Tym razem bawiły się dzieci z klas czwartych. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną (prowadzenie Julia Dyś), opowiadającą o zwyczajach wielkanocnych w Niemczech, rzygotowaniach i przebiegu tychże Świąt. Zostały omówione podobieństwa i różnice w celebrowaniu Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty oraz Niedzieli Wielkanocnej
w Niemczech i w Polsce. Kolejnym elementem warsztatów był quiz z elementem przemieszczania się po sali tj. wyboru przez uczniów klas czwartych właściwego pola z poprawną odpowiedzią. W ten sposób wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz refleks. Nie zabrakło także gier i zabaw dydaktycznych typu: memory, domino, łamańce językowe, a na koniec minizawody sportowe – przenoszenie czekoladowych pisanek przy pomocy drewnianej łyżki, oczywiście na czas. Za udział w warsztatach każdy otrzymał słodki upominek.

Organizację i przeprowadzenie warsztatów objęły opieką nauczycielki języka niemieckiego: pani Julita Dolatowska-Rybka i pani Monika Kaproń-Dobrowolska.