24 marca 2017 r. w klasie 5a, a 5 kwietnia 2017 r. w klasie 5b odbyły się lekcje okolicznościowe z języka niemieckiego dotyczące tematyki "U lekarza". Uczniowie odgrywali scenki rodzajowe pozorujące umawianie się na wizytę lekarską, rozmowy między pacjentami w poczekalni oraz wizytę u lekarza rodzinnego. Dolegliwości, na które się uskarżali,  to głównie przeziębienie, migrena, zapalenie gardła czy uszu. Była także mowa o złamaniu ręki oraz nogi. Natomiast na koniec wystąpił uczeń w charakterze pani dbającej o ład i porządek w przychodni, który niemal tanecznym krokiem i ze śpiewem na ustach zamykał gabinet. Wszystkie dialogi  toczyły się w języku niemieckim, lekarz oraz pielęgniarki dysponowały odpowiednimi strojami. Lekcja wypadła bardzo interesująco.

Zapraszamy do naszej Galerii.